Оформлення старовинних книг - кращий подарунок для книголюба

Аддісон сказав, що хороша книга - це скарб, який автор заповів людському роду. Тому багато книг заслуговують на повагу навіть через свій вагомий вік. Правда, не всі вони доходять до нас в хорошому стані. У такому випадку на допомогу прийде реставрація старовинних книг.

Уявіть собі радість в очах завзятого книголюба, яку він відчуває через те, що тепер може читати свою улюблену книгу в хорошому стані. Тепер можна тримати її в руках без остраху, що вона розсипеться на окремі частини.

Варто згадати, що оформлення старовинних книг значно відрізняється від сучасних. Це тому, що істотно удосконалилася сама технологія друку з моменту його введення німцем Йоганном Гутенбергом в середині XV століття. Перші рядки букв друкувалися шляхом попереднього нанесення на готові металеві макети фарби і подальшого її відбитка на папері. З огляду на це, процес проходив дуже довго і шрифт був великий. Таким чином, перші друковані книги виявлялися досить громіздкими і важкими. Проблематичним виявився і випуск великим тиражем. Обкладинка для книги часто оздоблювалась дорогими матеріалами.

З огляду на все вищеперераховане, мати вдома власну невелику бібліотеку могли собі дозволити тільки дуже багаті люди, зазвичай дворянського походження. Мала поширеність книг в середні століття і час ренесансу пояснюється і низьким рівнем грамотності населення навіть в розвинених європейських країнах.

Дуже цікавою і примітною особливістю старих книг, яка незважаючи на все ще часом зустрічається і в нашій літературі, є буквиця. Буквиця - це перша буква книги, розділу або сторінки. У чому її незвичайність? Перш за все, в розмірах. Вона написана шрифтом, значно більшим ніж основний шрифт сторінки і тому привертає увагу з першого погляду. Закономірно, що до неї додають і елементи декорування. У давнину літери часто малювали вручну, тому ця головна буква могла бути поміщена в химерну кольорову рамочку, навіть в оточенні фантастичних звірів або чудовиськ.

Підсумовуючи вищесказане, хочеться відзначити, що реставрація старовинних книг відкриває широкі можливості для створення унікальної сімейної бібліотеки, яку можна з гордістю передати нащадкам. Наявність такої колекції в будинку показує, що тут є справжні інтелігентні цінителі. Її цінність буде збільшуватися з кожною прочитаною сторінкою і усвідомленням того, скільки праці було вкладено в цю книгу, адже часто багато роботи з реставрації виконується вручну.