Палітурна майстерня - головний «доктор» для антикварних книг!

Старовинні речі цінувалися у всі часи. Завжди були люди, які майстерно визначали якість і кількість «прожитих років» того чи іншого виробу та визначали його вартість. Особливо популярним було колекціонування рукописних і друкованих книг. Колекціонування та торгівля антикварними виданнями прекрасно функціонує і понині. Особливо важливу роль в забезпеченні відмінного «самопочуття» древніх книг займає палітурна майстерня. Саме тут виконують реставрацію сторінок і палітурок, щоб навіть найстаріша книга мала прекрасний вигляд, продовжувала «жити» і радувати людей. Отже, коли з'явилися перші книги та палітурки? Якими вони були?

З історії книг і палітурок
Перші згадки про книги і відповідно палітурки з'являються ще в дохристиянські часи. Наприклад, в Давньому Єгипті книги робили з листів папірусу, шкіри (наприклад, пергамент виготовляли зі шкіри молодого теляти), тканини, склеювали в сувої, а зберігали в спеціальних дерев'яних ящиках. У 5 столітті до н.е. в Греції з'являються перші звичні нам книги, тоді вони називалися - кодекси. Вважається, що майстерні по створенню книг і твердих палітурок з'явилися в Римі. Тоді майстрів книжкової індустрії називали продавцями книжок або бібліополами.
У середні віки також виготовляли рукописні книги, які були надзвичайно дорогими, їх прикрашали золотом, сріблом і дорогоцінними каменями. Обкладинки середньовічної літератури закривалися на спеціальні замочки для додаткового захисту сторінок.
Пізніше почали проводити набір тексту на книжкові сторінки за допомогою ксилографії та спеціальних штампів, що дозволило спростити створення книг.
З появою друкарського верстата Гуттенберга почалася зовсім нова історія в книжковій справі.
Цікаво, що до 18 століття всі кришки для книжкових палітурок створювали виключно з дерева. Із зовнішнього боку вони обтягувалися шкірою, яку потім загинали і прикріплювали всередині. Такі книги трималися на спеціальних стібках. Іноді були палітурки з твердої шкіри. Власники вважали книги вигідним вкладенням, їх палітурки прикрашалися коштовностями, оксамитом і атласом. Наявність в будинку великої кількості книг свідчила про високий рівень достатку власників, а також про високе становище в суспільстві.
Ще в далекі середні століття з'явилося таке поняття, як реставрація книги, адже книги передавали у спадок, а старовинні видання вимагали ремонту і догляду для збереження презентабельного вигляду.

Сучасний «санаторій» для антикварних «пацієнтів»!
Якщо у вашій сімейній бібліотеці є книги, які потребують термінового «лікування», то необхідно негайно звернутися в палітурну майстерню «ІВЛ». У нас трудяться представники трьох поколінь професійних палітурників, вони з максимальною увагою і ретельністю повернуть «здоров'я» цінним антикварним виданням. Застосовуємо традиційні методи і новаторський підхід в своїй роботі, що завжди гарантує чудовий результат! Ми забезпечуємо своїм замовникам професійні послуги з відновлення красивого вигляду старовинних книг і завжди виконуємо замовлення в термін.
Реставрація старовинних книг від «ІВЛ» - це кращий вибір для того, щоб у вашій бібліотеці були не тільки корисні, але й красиві книги!

Кожна книга має свою неповторну багату історію, ми намагаємося зберегти це багатство для вас та ваших дітей!