Палітурні майстерні і все про книжкові палітурки

Книги слід читати так само неквапливо
і дбайливо, як вони писалися. Г. Торо

Книги відіграють важливу роль у вихованні та розвитку людини. Читаючи, людина збагачує свій внутрішній світ, змінює свою думки, наповнюється новими знаннями.

Бувають різні книги - за розміром, формою, дизайном. Та варто звернути увагу на таку деталь, як палітурка книги, вона відіграє не менш важливу роль у збереженні книги.

Палітурка або тверда обкладинка створюється для захисту книги. Зазвичай виготовляється з покритого матерією картону, рідше зі шкіри. Як відомо, перші палітурки з'явилися у Європі приблизно у 1 ст. н. е., коли почали виготовляти рукописні книги на пергаменті.

Існує два основних типи палітурок: м'яка та тверда. Тверда палітурка, безперечно, краща за м'яку. По-перше, вона дає можливість довше прослужити книзі, а по-друге, виглядає більш презентабельно і солідно. М'яка палітурка виготовляється на паперовій основі, що значно знижує термін придатності книги. Така палітурка швидко псується.

В основі твердої палітурки – картон, обернений різними матеріалами. Є декілька видів твердих палітурок: повністю покрита, гнучка, інтегральна (виготовляється з тонкого картону, на якому надруковано зображення) та ін.

До підвидів палітурок належать такі: на скобу, термопалітурка, зшивання ниткою, зшивання пружиною. Вид палітурки на скобу використовується переважно у таких виданнях: журнали, буклети, міні-довідники. Цей вид застосовують у виданнях, які мають малу кількість сторінок. В основі термопалітурки лежить використання клею. Такий вид палітурки використовують для малобюджетних видань. Найкращий вид палітурки для книг з твердою обкладинкою – це зшивання ниткою. Палітурка зшивання пружиною підходить для зошитів, її дуже просто створити у домашніх умовах.


На теренах інтернету можна знайти інструкції щодо виготовлення палітурок у домашніх умовах. Якщо ви любите робити речі своїми руками, то можете скористатися такою інформацією. Однак якщо книга дійсно цінна або ви хочете ексклюзивний варіант, то варто звернутися до палітурних майстерень. Спеціалісти, які там працюють, краще знають, що потрібно робити з палітуркою.

Палітурна майстерня «ІВЛ» надає широкий спектр послуг, якими ви можете скористатися. Ми пропонуємо відновлення та реставрацію книг, на замовлення можемо розробити та виготовити оригінальний дизайн посвідчень, футлярів, папок.

Замовити послуги майстерні можна на сайті.